„Apple“ produktai tikrai nėra pagarsėję kaip lengvai pataisomi. Net būtų galima teigti, kad „Apple“ sąmoningai apsunkina savo gaminių taisymą klijuodama ir lituodama įvairius komponentus, bei naudodama tam tikrus apsaugos mechanizmus, kuriuos sunku arba išvis neįmanoma pašalinti.
Maža to, kompanija visad pabrėžia, kad tik įgalioti paslaugų tiekėjai turėtų atlikti „MacBook“ taisymo darbus. „MacBook“ baterijos keitimas namuose yra laikomas nesaugiu vartotojams. Tik įmonės, turinčios sertifikuotą „Apple“ techniką, turėtų atlikti „Apple“ produktų remontą.
Neturėdami kito pasirinkimo, kaip tik susimokėti už brangų remontą arba nusipirkti naują „Mac“, vartotojai dažnai renkasi tiesiog įsigyti naują „Apple“ produktą. Prie šio pasirinkimo prisideda ir tai, kad „Apple“ vos po kelerių metų nebepalaiko įvairių produktų programinės įrangos atnaujinimų, o ir techninei apžiūrai reikalingų dalių senesniems produktams tampa vis sunkiau surasti. Tai reiškia, jog „Apple“ gaminių gyvavimo laikas nėra toks ilgas, kokiu galėtų būti.
„Apple“ tikrai nėra vienintelė elektronikos kompanija, gaminanti sunkiai pataisomus produktus, kurie ne retai išmetami ankščiau laiko. Tačiau „Apple“ tikrai galėtų ženkliai pagerinti savo gaminių taisymą jei tik padarytų šį procesą paprastesniu ir pigesniu.
Nesvarbu, ar esate aplinką tausojantis žmogus, ieškantis naujo produkto, kuris tarnaus bent keletą metų prieš tampant šiukšle, ar tiesiog žmogus, kuris nenori brangaus ir sunkiai pataisomo įrenginio – turime jums naudingos informacijos apie „Apple“ produkcijos taisymą.
Ar galiu pats pataisyti savo „Apple“ įrenginį?
Žmonės kartais bando patys pataisyti savo įrenginį namuose, tačiau tokiu savo elgesiu jie rizikuoja sugadinti savo prietaisus ir nutraukti jų garantiją.
Norint atlikti remontą namuose reikėtų apsiginkluoti specialiais įrankiais, bei pasirūpinti tinkamomis atsarginėmis dalimis. „Apple“ siunčia autentiškas dalis įgaliotiems paslaugų tiekėjams, o nuo 2020 rugpjūčio prieigą prie originalių „Mac“ dalių gali gauti ir nepriklausomos taisymo įmonės. Tačiau kaip vartotojas jūs negalėsite gauti šių dalių. Dėl to ne rekomenduojama bandyti taisyti savo įrenginio namuose, net jei ir pasitikite savo elektronikos žiniomis.
Kaip man pataisyti savo „Apple“ produktą?
Akivaizdus atsakymas būtų „Apple“ parduotuvė, tačiau tai nėra vienintelis jūsų pasirinkimas. Iš tikro „Apple“ siūlo tris skirtingus gaminių taisymo būdus: apsilankyti „Apple“ parduotuvėje; nusiųsti savo įrenginį į „Apple“; pasinaudoti kitu „Apple“ įgaliotu paslaugų teikėju. Pastarasis variantas gali būti jums tinkamiausias, jei netoliese nėra „Apple“ parduotuvės, ar tiesiog nenorite likti be savo „MacBook“ kol jis bus taisomas.
Prieš pradedant taip pat rekomenduojama patikrinti, ar jūsų gaminys atitinka nemokamo remonto kriterijus.
„MacBook“ remontas pagal garantiją
Jei jūsų „MacBook“ visdar turi galiojančią garantiją, tuomet jis yra apsaugotas nuo bet kokių dalių ir jų komponentų gedimų. Tad šių gedimų atveju, „Apple“ turėtų nemokamai pataisyti arba pakeisti jūsų įrenginį.
Taip pat nebūtina pirkti prietaiso tiesiogiai iš „Apple“, nes bendrovės garantijos gairėse teigiama: „Jei atsiras kokių nors dalių ir gamybos defektų, galėsite pateikti pretenzijas „Apple“ net ir tais atvejais, kai įsigijote „Apple“ produktą iš trečiosios šalies“.
Deja, tai nereiškia, kad galėsite nemokamai pakeisti ekraną, jei numetėte įrenginį ant kieto grindinio, arba netyčia ant klaviatūros išliejote kavą. Garantija skirta apsaugoti vartotoją nuo ne kokybiškų prekių, tad tai nėra draudimo polisas nuo nelaimingų atsitikimų.
Remontas be garantijos
Jei jūsų įrenginiui jau daugiau nei metai, arba remonto pobūdis neatitinka standartinės garantijos, tuomet už taisymo darbus jums teks susimokėti.
Šiuo metu „MacBook“ baterijos taisymo „Apple“ parduotuvėse standartinė kaina siekia nuo 130 iki 200 eurų.
Telesfera remontas | Apple įrangos remontas Vilniuje