Nė vienas išmanusis telefonas nėra tobulas, ir kiekvienas turi savitą problemų rinkinį. Kadangi „Apple“ kompanija visame pasaulyje kas mėnesį parduoda milijonus „iPhone“, šios problemos tik dar labiau išryškėja. Kai kurie telefono nesklandumai yra palyginti nežymūs, o kiti gali nejuokais apsunkinti gyvenimą. Laimei, dalį šių kėblumų galima lengvai išspręsti, o kai kurių ir iš viso išvengti.
„IPhone 12“, „iPhone 12 mini“, „iPhone 12 Pro“ ir „iPhone 12 Pro Max“ susiduria su panašiomis problemomis, kadangi jie turi daug vienodų dalių, buvo išleisti tuo pačiu metu ir yra pirmieji „iPhone“, pristatę 5G ryšį. Be to nereikėtų pamiršti, jog „Apple“ „iPhone 12“ modeliai vis dar yra sąlyginai nauji. Ir nors kai kurias iškilusias problemas jau gali išspręsti „Apple“ ir jos partneriai, tikėtina, kad ilgainiui atsiras daugiau problemų, po to kai įrenginys labiau nusidėvės.
Toliau pateikta keletas dažniausiai pasitaikančių „iPhone 12“ gedimų ir kaip su jais dorotis.
Žalios spalvos ekranas
Kai tik buvo išleistas „iPhone 12“, pasirodė nemažai pranešimų apie žalios spalvos atspalvį ir mirgėjimą naujojo telefono ekrane. „Apple“ pripažino šią problemą ir vėliau ją sutvarkė su „iOS 14“ atnaujinimu. Tačiau kai kurie vartotojai kartkartėmis vis dar skundžiasi dėl žalio atspalvio atsirandančio jų „iPhone 12“ ekrane.
Jei ir jūsų „iPhone 12“ ar „iPhone 12 Pro“ susiduria su šiuo žalios spalvos fenomenu, būtinai atnaujinkite savo operacinę sistemą į naujausią versiją. Tai turėtų išspręsti visas jūsų įrenginio ekrano problemas. Jei „iOS“ atnaujinimas nepadeda, tuomet pabandykite sureguliuoti įrenginio ekrano ryškumą ir stebėkite, ar žalias atspalvis ir mirgėjimas išnyksta. Jei nė vienas iš šių sprendimo variantų nebuvo veiksmingas, tikėtina, kad į jūsų „iPhone 12“ įsisuko techninės įrangos gedimas. Tokiu atveju vertėtų nunešti aparatą į artimiausią „Apple“ parduotuvę arba telefonų taisymo saloną.
Lengvai susibraižantis ekranas
Daugelis „iPhone 12“ savininkų, kurie naudoja savo įrenginius be ekrano apsaugos, skundėsi, kad ekranas labai lengvai subraižomas. Tai daugelį nustebino dėl to, kad „iPhone 12“ buvo pristatytas su „Ceramic Shield“ – patvariausiu pasaulyje stiklu. Tačiau tai ir yra priežastis, kodėl „iPhone 12“ ekranas taip lengvai subraižomas. Norint pasiekti tam tikrą ilgaamžiškumą, stiklas turi tapti minkštesnis, todėl jis gali būti ne toks atsparus įbrėžimams.
Vienintelis ir labai paprastas sprendimas, kuris padės apsaugoti „iPhone 12“ ekraną nuo subraižymų yra tiesiog uždėti ekrano apsaugą. Laimei šiuo metu yra labai platus „iPhone 12“ ekrano apsaugų pasirinkimas, ir jei jau galite sau leisti prabangų telefoną, tai nevertėtų šykštėti papildomų lėšų jautriausios telefono vietos, t.y. ekrano apsaugai.
Baterija neįkraunama iki 100%
Net jei jūsų „iPhone 12“ buvo prijungtas prie įkrovimo per visą naktį, gali būti jog jo baterija vistiek nesieks 100%. Tokiu atveju nereikėtų galvoti, kad tai „iOS“ defektas, ar pačio „iPhone“ gedimas. Tiesiog jūsų „iOS“ yra įgalinta „Optimizuoto įkrovimo“ funkcija. Ši funkcija skirta tam, kad optimizuotų baterijos įkrovimo greitį ir baterija galėtų ilgiau jums tarnauti. Telefonas bus įkrautas iki 80% ir tuomet, priklausomai nuo jūsų aparato naudojimo ir įkrovimo įpročių, „iPhone 12“ uždels įkrovimą iki 100% tam, kad prailgintų baterijos tarnavimo laiką.
Labai lėtas belaidis įkrovimas
„iPhone 12“ serijoje „Apple“ padidino belaidžio įkrovimo greitį iki 15W. Tačiau dauguma žmonių nesuvokia, kad didesnis belaidžio įkrovimo greitis gali būti pasiektas tik naudojant „MagSafe“ įkroviklį. Su visais kitais (ne „MagSafe“) įkrovikliais jūsų „iPhone 12“ ir toliau bus įkraunamas perpus lėtesniu – 7,5W greičiu.
Jei jūsų „iPhone 12“ lėtai kraunasi net naudojant „MagSafe“ įkroviklį, įsitikinkite, kad tai tikrai autentiškas „Apple“ priedas. „Amazon“ ir kitose internetinėse parduotuvėse galite rasti labai daug neįtikėtinai pigių „MagSafe“ belaidžių įkroviklių, tačiau yra didelė tikimybė, kad įsigijus tokią prekę vos po kelių savaičių naudojimo ji nustos tinkamai veikti.
Greitai išsikraunanti baterija
Nors „Apple“ nepranešė apie jokius „iPhone 12“ serijos baterijų veikimo patobulinimus, tačiau dauguma „iPhone 12“ vartotojų pastebėjo, kad dėl greito baterijos išsekimo jų naujasis „iPhone“ neveikia taip ilgai, kaip veikė ankstesnis.
Ši problema nebuvo tokia žymi vos tik „iPhone 12“ pasirodžius prekyboje, tačiau nuolatinis baterijos išsekimas gali gana greitai visiškai pribaigti jūsų „iPhone 12“ bateriją.
Paaiškėjo, kad ši problema kyla dėl „iOS 14“ atnaujinimų. Palyginus su pradiniu „iOS 14“ išleidimu, vėlesni OS leidimai turėjo neigiamos įtakos „iPhone 12“ ir kitų senesnių „iPhone“ baterijų veikimo laikui. Daugeliu atveju baterijos veikimo trukmė sumažėja per valandą ar net greičiau, o tai nesunku pastebėti kasdien naudojantis įrenginiu.
Šiuo metu, regis, „Apple“ pavyko išspręsti spartų baterijos išsikrovimą su „iOS 14.7“ atnaujinimu. Jei susiduriate su šia problema, pabandykite atnaujinti savo „iPhone 12“ sistemą. Be to, būtinai peržiūrėkite visas savo veikiančias programėles, kurios galimai be perstojo siurbia jūsų „iPhone 12“ baterijos gyvybines jėgas. Tai galite padaryti apsilankę telefono nustatymuose.
Objektyvio liepsnos
„iPhone 12“ serijoje „Apple“ perėjo prie platesnės diafragmos objektyvo. Tai ženkliai pagerino vaizdavimą esant silpnam apšvietimui, bei apskritai padidino nuotraukų ir vaizdo įrašų ryškumą. Tačiau nemažai „iPhone 12“ savininkų pastebėjo, jog fotografuojant atsiranda objektyvo liepsnos.
Objektyvo liepsnos tikrai nėra nauja problema atsiradusi tik „iPhone 12“ serijoje. Su ja susidūrė ir ankstesni „iPhone“ telefonai, tačiau šis reiškinys labiau pastebimas būtent „iPhone 12“ įrenginiuose. Dėja, šios problemos sprendimas dar nėra atrastas.
Įsiliepsnojimas atsiranda tuomet kai „iPhone“ fotoaparatas nukreipiamas tiesiai į šviesos šaltinį. Lengviausias būdas užkirsti kelią liepsnai yra įsitikinti, kad ant objektyvo nešviečia tiesioginė šviesa. Arba galite sąmoningai žaisti su liepsnomis ir tokiu būdu savo nuotraukoms pridėti meniškumo gaidelę.
5G ryšio problemo
„Iphone 12“ serija yra pirmoji „Apple“ palaikanti 5G, kuris ženkliai pagerina mobiliųjų duomenų greitį. Tačiau 5G vis dar yra pradiniame savo gyvavimo etape, tad nenuostabu, kad gali kilti tam tikrų problemų.
Daugelis „iPhone 12“ naudotojų pranešė, kad jų įrenginys automatiškai persijungia į 4G tinklą arba tiesiog atsisako prisijungti prie 5G tinklo. Kiti skundėsi dėl mažesnio nei tikėtasi 5G greičio.
Vien tai jog matote 5G piktogramą savo „iPhone 12“ būsenos juostoje, dar nereiškia, kad jau esate prisijungę prie 5G tinklo. Tai tiesiog reiškia, kad 5G tinklas jums yra prieinamas ir jūsų įrenginys gali prie jo prisijungti. Ir kai būsenos juostoje matote 5G UW piktogramą, tik tuomet jūsų „iPhone 12“ yra prijungtas prie „mmWave 5G“ tinklo, kuriame galite mėgautis didesniu duomenų atsisiuntimo greičiu.
Dėžutėje nėra įkroviklio
Jei tik ką įsigijote naują „iPhone 12“ arba „iPhone 12 Pro“, nenustebkite dėžutėje neradę įkroviklio. Tai ne klaida, o sąmoningas „Apple“ sprendimas.
Nuo šiol turėsite papildomai pirkti maitinimo adapterį. „Apple“ parduoda 20W maitinimo adapterius už 24,99 EUR, tačiau rinkoje yra ir pigesnių alternatyvų.
Telesfera iPhone 12 remontas | Apple įrangos remontas Vilniuje