„IPhone 13“, „Google Pixel 5“, „Samsung Galaxy S21“ ir kiti naujesni rinkoje pasirodę telefonai pasižymi stulbinančiu stikliniu dizainu. Nors stiklinės nugarėlės leidžia kelis techninius patobulinimus, tokius kaip belaidį įkrovimą, tačiau pagrindinė priežastis, kodėl šie technologijų gigantai vietoj tradicinio metalo ar plastiko, renkasi stiklą galiniams ekranams – yra stilistiniai tikslai.
Deja, tačiau prabangiai atrodantys stikliniai telefonai turi savo kainą. Menkiausias sutrenkimas, ar paprasčiausias ilgalaikis naudojimas, stiklą gali subraižyti, įskelti ar net visiškai sudaužyti. Toliau pateikiama informacija kaip tvarkytis su įskilusiu galiniu stiklu.
Ar būtinai reikia pakeisti įskilusį mobiliojo telefono galinį stiklą?
Jei jūsų prietaiso galinis stiklas sudaužytas, greičiausiai svarstote ar tikrai reikėtų jį keisti? Nors jis neabejotinai nuima keliasdešimt stiliaus taškų, visgi netrukdo rašyti pranešimus, skambinti, ar naudotis socialiniais tinklais. Tačiau, ilgainiui, naudojantis šiuo prietaisu, įskilęs galinis stiklas gali įbrėžti ar įpjauti rankas. Taip pat, didesni stiklo gabalėliai gali pradėti kristi ir galiausiai vidiniai prietaiso komponentai taps atviri pažeidimams.
Jei telefono nugarėlėje matote tik menkus įbrėžimus, greičiausiai nieko baisaus nenutiks jei paliksite įrenginį tokį koks jis yra, tačiau vertėtų apsvarstyti galimybę įsigyti telefono dėklą, kad išvengtumėte panašios žalos ateityje.
Kur turėčiau kreiptis dėl galinio stiklo pakeitimo?
Nesvarbu ar jums reikia „Samsung Galaxy“, „Google Pixel“ ar „iPhone“ galinio stiklo remonto paslaugų, – turite net kelias taisymo galimybes.
Pirma, jei jūsų įrenginiui taikoma gamintojo garantija, dėl išsamesnės informacijos turėtumėte kreipkitės į garantijos teikėją. Bet atminkite, kad nors garantinis remontas gali būti pigesnis, vis dėl to kelias dienas galite likti be savo įrenginio, nes dažnai „Apple“ ir kiti tiekėjai turi pervežti jūsų įrenginį į remonto centrą.
Kitas variantas, tai taip vadinamas „pasidaryk pats“, kuris šiuo metu labai populiarus, dėl įvairiausių instrukcinių video įrašų gausos internete. Ir nors tai gali atrodyti kaip patraukus, padėsiantis sutaupyti kelis eurus variantas, visgi rekomenduojama remonto darbus palikti profesionaliems technikams. Netinkamai atlikdami galinio stiklo keitimą galite padaryti tik dar daugiau žalos, ypač galinės kameros korpusui.
Galiausia, yra nemažai vietinių telefonų taisyklų, kur galite būti tikri, kad technikai, išmanantys savo darbą, kokybiškai atliks galinio stiklo keitimo darbus. Be to, turėdami prieigą prie plataus atsarginių dalių pasirinkimo patyrę technikos ekspertai gali pakeisti jūsų galinį stiklą net ir tą pačią dieną.
Kiek kainuoja telefono galinio stiklo keitimas?
Daugelis žmonių nustemba sužinoję, kad galinio stiklo keitimas gali būti žymiai brangesnis nei priekinio stiklo keitimas. Galinio stiklo keitimo kaina priklauso nuo keletos veiksnių. Vienas iš svarbiausių tai, koks įrenginio modelis jums priklauso, taip pat, kur vyks taisymo darbai ir, ar jūsų mobiliajam telefonui yra taikoma garantija.
Didžiausios išlaidos be abejo laukia „Apple“ klientų, mat „iPhone“ galinio stiklo remonto kaina gali siekti net kelis šimtus eurų.
Kaip išvengti telefono nugarėlės stiklo dūžių?
Po galinio stiklo keitimo, vertėtų imtis papildomų atsargumo priemonių, jog naująjį stiklą apsaugotumėte nuo senojo likimo. Būtinai įsigykite patvarų telefono dėklą, kad naujas stiklas ateityje būtų apsaugotas nuo kritimų ir įbrėžimų. Telefonų dėklų asortimentas labai platus, tad sau patinkantį gali surasti net patys išrankiausi.
O jei jums labai patinka tai kaip atrodo originali stiklo nugarėlė ir nenorite jos uždengti didelių gabaritų dėklu, tuomet apsvarstykite grūdinto stiklo dėklus. Tai puikus variantas norintiems tiek apsaugoti savo mobilųjį telefoną, tiek ir išlaikyti originalų jo žavesį.
Telefonų remontas | Telesfera – išmanios įrangos remonto specialistai Vilniuje